Подарункова лихоманка


Останніми роками в різноманітних професійних середовищах, зокрема серед лав юридичної громадськості, склалася усталена практика взаємних привітань з професійними святами шляхом надсилання листівок.

1. "Дешево і сердито"

 
Останніми роками в різноманітних професійних середовищах, зокрема серед лав юридичної громадськості, склалася усталена практика взаємних привітань з професійними святами шляхом надсилання листівок.
 
Зазвичай такі листівки надсилаються на ім'я керівника відповідної ЮФ, юридичного навчального закладу, державної інституції тощо. Проте таке привітання спрямоване радше на весь колектив юридичної установи, ніж на її керівника як знану особистість.
 
Окрім цього, сучасне поліграфічне виробництво особливо не обтяжує себе виготовленням спеціалізованих листівок до Дня юриста.
 
Отже, якщо ви бажаєте, аби на ваших листівках замість банальних троянд, жоржин чи інших візерунків, які ні до чого не зобов'язують, містилась художньо опрацьована юридична символіка, вам слід заздалегідь потурбуватися про виготовлення таких листівок на замовлення.
 
Продумати потрібно і сам текст привітання. Окрім стандартного набору фраз, які починаються з "вітаю…" та "бажаю…", слід вкласти в зміст ваших привітань щось індивідуальне, що підкреслило б особливий статус ваших ділових стосунків, вашу приязність до адресата, зрештою, ваш оригінальний стиль тощо.
 
Проте якою б не була вітальна листівка, вона не може бути подарунком, який достатньою мірою відобразить вашу шану, приязнь, особливе ставлення до ваших колег.
 
 
 
2. "Джентльменський набір"
 
У вас не вистачає часу на розмірковування щодо оригінальності чи індивідуальності подарунку? Також немає можливості здійснювати регулярні рейди по спеціалізованих магазинах?
 
Ви можете обійтись стандартним подарунковим набором – квіти, цукерки, парфуми та горілчані вироби (шампанське для жінок, коньяк для чоловіків тощо).
 
Такий джентльменський набір у різних варіаціях (квіти плюс парфуми, горілчані вироби плюс цукерки, цукерки плюс квіти тощо) є стандартним, практично безпрограшним варіантом подарунку, який може бути по кишені навіть студенту. Проте він може сягати і захмарних цінових висот, якщо згадані вироби будуть ексклюзивними чи колекційними.
 
Слід зауважити, що при всіх очевидних перевагах згаданого подарункового набору ви таки можете потрапити в халепу, не досягнувши бажаного ефекту, на який ви розраховували, готуючись до свята.
 
Чому?
 
По-перше, йдеться про індивідуальний смак. Для прикладу, не секрет, що жінка, яка "сидить на дієті", аж ніяк не радіє подарованим цукеркам, які б дорогі та ексклюзивні вони не були, а чоловіки далеко не завжди прихильно сприймають подарунок у вигляді квітів.
 
По-друге, стандартний подарунковий набір на те і є стандартним, що не залишає по собі жодного особливого враження. Відтак, усі ваші старання, зокрема ретельно продумана процедура вручення подарунку, можуть загубитися з-поміж інших подібних.
 
Останнім часом дедалі більшої моди набувають подарунки не у вигляді зрізаних квітів у букетах, а квітів живих, тобто у горщиках із землею. Такий подарунок на сьогодні поки що виглядає оригінально та нестандартно. Його переваги очевидні, оскільки дозволяють вигідно обіграти і вашу любов до природи, і стурбованість екологічними проблемами, і модну нині обізнаність в східній філософії фен шуй тощо. Проте такий подарунок може справити і негативне враження, особливо якщо ви не потурбуєтесь про те, щоб заздалегідь пересадити рослину в гарний керамічний горщик необхідних розмірів, або замість маленької квіточки подаруєте дерево на пів кімнати.
 
 
 
3. Приємні дрібнички
 
Ви «просунутий» подарункодарувальник зі стажем та досвідом?
 
Тоді у вашому індивідуальному довіднику обов'язково знайдеться перелік з 5-10 торгових точок, в яких ви швидко і в різних цінових межах можете придбати подарунки на всі випадки життя.
 
Зазвичай це приємні дрібнички, купувати які у повсякденному житті часто не вистачає часу. Мова йде про вироби оригінальної роботи на кшталт картин, ваз, статуеток, різноманітних прикрас для робочого столу, ексклюзивних попільничок, підсвічників тощо. Одним словом, про все те, що можна виробити з металу, каменю, скла, деревини, шкіри, паперу та фарб і що здатне додати індивідуальності та затишку до найстрогішого робочого кабінету, офісу чи вітальні.
 
Вибираючи подібний подарунок слід пам'ятати, що індустрія їх виробництва на сьогодні дуже розвинута та різноманітна, тому ви повинні бути чітко переконані як у смаках особи, якій призначено відповідну річ, так і тому, що подібної речі у неї немає. Наприклад, якщо ви чітко знаєте, що ваш колега обожнює старовину та антикварні речі, що виявилося в оформленні його робочого місця чи офісу загалом, не слід дарувати твори модних сучасних митців. І навпаки, якщо ваш колега є прихильником сучасного урбаністичного стилю, то подарований вам канделябр під старовину може опинитись на дачному горищі.
 
Особливо обережно потрібно ставитися до вибору подарунка, який повинен стати доповненням до якоїсь колекції, або належить до сфери індивідуального інтересу вашого колеги, так званого хобі. Навіть якщо ваш колега захоплений збиранням порцелянових слоників, не поспішайте їх купувати у подарунок. Буде дуже неприємно опинитись в десятці тих, хто обрав у подарунок одну і ту ж річ.
 
Таким чином, подарунок до Дня юриста у вигляді невеликого витвору мистецтва має значні переваги з точки зору оригінальності та індивідуальності, проте саме через ці риси може стати неприємною несподіванкою та прикрим розчаруванням.
 
Ще одним недоліком подібного роду подарунків є те, що у них зазвичай не відображається специфіка Дня юриста як професійного свята. Нагадаємо, що дарування модних колись статуеток у вигляді Феміди на сьогодні вважається мало не ознакою поганого смаку. Також не варто дарувати витвори мистецтва у вигляді старовинних чи сучасних державних символів (тризуби, булави тощо), звичайно, якщо мова не йде про черговий подарунок представнику органів державної влади.
 
 
 
4. Так чи ні технічним виробам
 
Напевно, одними з найбільш недоречних різновидів подарунків до Дня юриста є технічні вироби. Справа тут не в їх ціні, бо при виборі будь-якого подарунку слід пам'ятати, що занадто типова і дешева річ може залишити по собі неприємне враження, а занадто дорогий подарунок поставить вашого колегу у незручне становище, навіть якщо це буде людина, з якою у вас склалися не тільки конструктивні ділові відносини, але й теплі дружні стосунки.
 
Мобільні телефони, електронні органайзери, годинники тощо є невід'ємними атрибутами сучасної ділової людини. І визнаний метр, і молодий юрист-початківець змушені користуватись технічними засобами, оскільки це нагальна вимога сучасності.
 
Таким чином, якщо ви подаруєте своєму колезі чи тим паче підлеглому мобільний телефон чи годинник до Дня юриста, це може бути розцінено як прихований натяк на його неорганізованість, неохайність у справах, або як демонстрація вашого бажання тримати свого підлеглого на зв'язку, тобто під пильним контролем. І це лише варіанти з тих домислів, які може породити такий недоречний подарунок, результатом чого може стати не поліпшення, а погіршення ваших відносин з колегами.
 
Також не слід забувати, що День юриста – це не різновид свята на кшталт дня народження, тільки масового. Отже, не підійдуть і речі, які зазвичай пов'язані з неформальними міжособистісними відносинами дружби і любові.
 
 
 
5. Справді юридичні подарунки
 
Оскільки День юриста – свято професійне, то не зайвим є обрання таких подарунків, які б підкреслювали саме особливості професійної юридичної діяльності, мали б чітко виражений юридичний зміст чи спрямування.
 
Звичайно, мова не йде про те, суддям слід дарувати виключно інкрустовані молотки чи гаптовані мантії, а працівникам правоохоронних органів стилізовані збройні вироби.
 
На нашу думку, приємним та корисним для будь-якого фахівця у галузі права буде подарунок у вигляді друкованого юридичного видання. Це може бути і рідкісне старовинне видання праць мислителів світового рівня, і сучасна наукова монографія, і підшивка спеціалізованих юридичних друкованих видань (як наукових, так і публіцистичних). Такий подарунок є не тільки іміджевим, але й корисним для фахової юридичної діяльності (наукової, викладацької, практичної).
 
З радянських часів, коли друковані видання за ціною були доступні для широкого загалу, зберігся стереотип, що книга – це черговий подарунок на випадок, коли не знаєш, що дарувати. Проте сьогодні цей стереотип втратив своє підґрунтя.
 
Друковане юридичне видання – це модний подарунок, який зажди потрапить у ціль. Адже бурхливість сучасних соціальних перетворень вимагає від юристів постійної самоосвіти та самовдосконалення, що в свою чергу потребує опрацювання найновіших надбань юридичної науки і практики, які можна знайди саме на друкованих носіях, а не в Інтернеті.

Еще смотрите: