Особливості „подарункового” етикету


У Центрі у справах сім’ї та жінок Шевченківського району відбувся семінар на тему „Подарунки діловим партнерам”. На питання гостей відповідав консультант з питань ділового протоколу, етикету та іміджу, засновник авторського клубу „Бізнес-етикет”, розрахованого на спеціалістів різних сфер бізнесу і суспільно-політичної діяльності, Георгій Монахов. Його найпопулярніша літературна праця – „Мелочи создают совершенство”.

У Центрі у справах сім'ї та жінок Шевченківського району відбувся семінар на тему „Подарунки діловим партнерам”. На питання гостей відповідав консультант з питань ділового протоколу, етикету та іміджу, засновник авторського клубу „Бізнес-етикет”, розрахованого на спеціалістів різних сфер бізнесу і суспільно-політичної діяльності, Георгій Монахов. Його найпопулярніша літературна праця – „Мелочи создают совершенство”.

 
Серед присутніх – депутати райради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та гості. Учасники семінару дізналися, як треба правильно обгортати подарунки і що робити це слід обов'язково. За словами Георгія Олександровича, обгортка має відповідати віку, статі та соціальному статусу особи, якій вручають подарунок.
 
Подарунки для іноземців обов'язково мають бути ручної роботи з натурального матеріалу, скажімо – кераміка, вироби з дерева, шкіри, картини класичного живопису тощо.
 
Чудовий подарунок – поїздка вихідного дня на двох осіб або квитки на концерти чи в театр. Якщо знаєте, чим цікавиться людина, можна презентувати передплату на тематичний або улюблений журнал.
 
Канцелярські вироби, келихи, антикваріат зазвичай дарують діловим партнерам, гроші – лише людям похилого віку або молодятам.
 
До речі, в діловому етикеті існує традиція: на подарунок необхідно обов'язково відповісти листівкою протягом 24 годин з моменту його отримання. Якщо ж він виявився неприємним або занадто дорогим, то повернути його можна протягом десяти днів.
 
Тож, як бачимо, дарувати й отримувати подарунки – це не лише приємна традиція, а й певні зобов'язання, які беруть на себе обидві сторони.

Еще смотрите: