Новорічні розваги по-американськи


Нью-Йорк, Манхеттен. Найпомпезніше зустріти в Новий рік в Америці можна саме тут. Завтра сотні тисяч туристів прийдуть до Рокфеллер-центру подивитись на цю алею янголів та головну ялинку міста.

 
Розпивати шампанське, як у Києві на Майдані, тут не будуть. У США заборонено пити на вулиці. Новорічне свято американці відзначають досить тверезо. Людей напідпитку можна зустріти хіба що на Брайтон-Біч.
 
А це вже головна площа Нью-Йорка - Таймз-Сквер. Туристи подивляться новий мюзикл "Мері Поппінз" та кульмінацію свята - запуск новорічної кулі, яка проводжає останні секунди року, що минає.
 
Цього року Нью-Йорк відзначатиме 100-річчя новорічної кришталевої кулі. Завтра її спускатимуть з того хмарочоса. До ювілею кулю суттєво оновили. Вона світитиме вдвічі яскравіше, матиме 16 мільйонів кольорових комбінацій, а потребуватиме енергії лише як на 20 фенів.
 
Ось він - символ часу та нових технологій. Куля має два метри в діаметрі, і складається із 672 кришталевих трикутників. Вони видають неповторні кольорові комбінації, не забувши, звісно, про зірково-смугастий прапор.
 
Над новим іміджем працювали цілий рік і витратили понад мільйон доларів. Сто років назад куля була з металу та деревини і важила 350 кілограмів. Її піднімали на канатах шестеро чоловіків. Тепер запуском керує комп'ютер, а куля важить вп'ятеро менше завдяки алюмінієвим сплавам. У двохтисячному тут були галогенні лампочки, нині ж останнє слово техніки - спеціальні діоди.
 
Уперше цього року на Таймз-Сквер відкрили так звану "стіну бажань". Кожен може прийти і написати свою заповітну мрію чи привітання. Наприклад, "Мир в усьому світі", "Хочу схуднути наступного року", "Тут був Вася" чи просто "Розслабся!"
 
Мінерва Мартінез, директор із комунікацій Times Square Alliance:
 
- Після опівночі у Новий рік ми зберемо всі ці бажання на дахах хмарочосів навколо Таймз-Сквер і скинемо їх, як конфетті. Це має бути захоплююче видовище.
 
Вже понад 10 тисяч людей залишили свої привітання і ми теж: "З Новим роком, Україно! "Інтер" скрізь для вас".
 
Поруч в холі стоятимуть спеціальні автомати, які на дрібні шматочки розірвуть ваші старі джинси або фотокартку колишньої дівчини чи хлопця як символ прощання з минулим і входження у нове життя.
 
Також можна буде увійти і у "Громадський туалет мрії". Одна з найбільших американських компаній, що виробляє туалетний папір, приготувала епатажний новорічний подарунок. Ескалатор прямо з Бродвею піднімає туристів до урочистої зали, де вас з оплесками, співом і танцями проведуть до вбиральні.
 
Веселий і чемний персонал прибирає та освіжає повітря після кожного відвідувача. Туристи стоять у черзі.
 
Всередині кабінки все дуже чисто. На вибір кілька видів туалетного паперу - жорсткіший і м'якший.
 
А в холі відбуваються справжні вибори - прозорі і демократичні. Голосують за туалетний папір. Поки що перемагає м'якший, але відрив невеликий.
 
Після голосування кожен отримує знижку на папір - 1 долар - і фотографується на пам'ять. Але королівське відвідування туалету - не єдина епатажна новорічна забавка. З самого ранку 31-го грудня на Таймз-Сквер розважатиме туристів "Голий ковбой". В Нью-Йорку зараз нуль градусів, але йому не холодно. Він співатиме пісню про те, що він голий і робить, що хоче.

Еще смотрите: