Новорічні традиції країн Європи


Ніщо інше не поєднує увесь світ так, як Різдвяні й Новорічні свята. І все-таки, водночас, кожна держава володіє своїми національними новорічними традиціями й звичаями.

Ніщо інше не поєднує увесь світ так, як Різдвяні й Новорічні свята. І все-таки, водночас, кожна держава володіє своїми національними новорічними традиціями й звичаями.
Англія подарувала усьому світу традицію обмінюватися новорічними листівками з поздоровленнями. Перед Новим роком, англійці закутують дзвони в ковдри, і вони сповіщають про швидкий прихід Нового року; рівно в 12 ковдри знімають і всюди лунають голосні передзвони. При першому ударі потрібно відкрити задні двері будинку, що означає відпускання Старого року, а при останньому – відкривають головні двері й входить Новий рік. Домівки тут прийнято прикрашати омелою, а якщо під нею зустрінуться жінка з чоловіком, то вони повинні поцілуватися. Є також і апетитна новорічнатрадиція – приготування пудингу із сюрпризами, усередину кладуть різні предмети й кожен з них щось значить. Дітки, перед тим як відправиться спати, ставлять на стіл тарілку для подарунків, які принесе їм Санта-Клаус.
Французи Новий рік зустрічають не в сімейному колі, а найчастіше відправляються в гості або вибирають ресторани для цього торжества. Обов'язковим атрибутом Нового року є спечений пиріг з бобом усередині. Той, кому попадається біб – вважається бобовим королем, всі інші всю ніч виконують його побажання. Дід Мороз у французів – це Пер Ноель, він приносить дітям подарунки й вкладає в їхні черевики. Дуже цікава традиція у французьких виноробів – вони обіймають бочку з вином і вітають з Новим роком, обов'язково «чокнувшись».
Італія має унікальну традицію – у Новий рік жителі країни через вікна викидають з будинку старі й непотрібні речі, згідно з переконаннями їхнє місце повинні зайняти незабаром нові речі. Дід Мороз в Італії – це Баббо Натале. Але, у новорічну ніч, дітки чекають на фею Бефану, що наповнює підвішені до каміна дитячі панчохи подарунками.
У Греції рівно опівночі господар дому відправляється у двір і об стіну розбиває плід граната, по тому, як розлетілися зерна – судить, що чекає родину в наступному році. Гість у новорічну ніч несе як подарунок у будинок хазяїв камінь, і бажає важкого багатства в Новому році. Діти очікують подарунків від Святого Василія.
Для німців Новий рік – це чисто сімейне свято. Символічним ритуалом у Німеччині є обмін подарунками, точні німці навіть назва йому дали – Бешерунг.
У Болгарії Новий рік також відзначають у сімейному колі. Під ялинкою стає наймолодший сім'янин і співає новорічні пісні, за що всі інші члени родини дарують йому подарунки. Є в Болгарії традиція цілуватися, коли годинники б'ють дванадцять разів, причому роблять це вони в темряві (у всій країні гасять світло). Традиційною стравою тут є пиріг із сюрпризами.
Австрія святкує Новий рік дуже весело й галасливо, дія звичайно відбувається в кафе або ресторанах. Дарувати близьким тут прийнято фігурки у вигляді символів щастя, а це свинка або сажотрус. Традиційна страва на святковому столі – це заливне порося. Багато жителів цієї країни прагнуть потрапити у Відень на Соборну площу, щоб почути звук «Дзвонів миру». Вайнахтсманн – саме так у них називають Діда Мороза.
Чехія своєрідно ставиться до святкування Нового року, тут опівночі випивають не перший, а останній келих шампанського, а починають застілля ввечері. Новорічні страви на чеському столі повинні складатися лише з м'ясних страв – це символ достатку.
А от поляки, навпаки, уникають на новорічному столі м'ясних блюд, а то удачі в Новому році не бачити. За традицією тут подають пампушки з желе, так звані «paczki». Багато поляків у Новорічну ніч збирається біля головної ялинки, що стоїть на Палацовій площі.


Еще смотрите: