Новорічний переполох: традиції та прикмети


У передноворічній лихоманці ми не тільки судорожно здаємо звіти, баланси, роздаємо борги, шукаємо подарунки, але і, найголовніше, задумаємося про те, де ми проведемо святкову ніч.

1. Як зустрінеш, так і проведеш

Ось одна з найперших прикмет: як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш.

У передноворічній лихоманці ми не тільки судорожно здаємо звіти, баланси, роздаємо борги, шукаємо подарунки, але і, найголовніше, задумаємося про те, де ми проведемо святкову ніч. Нас хвилює, в якій компанії пройде бенкет, в якому місці, з яким розмахом. І дивного в цьому і забобонного нічого не немає. Адже ми ж віримо – як зустрінеш, так і проведеш. Навіть готові в Рік кролика на стіл подавати кролятину, в Рік курки – цілого півня. Що ж нам треба робити в майбутній Рік щура? Вважаємо, що ті, хто схильний вірити в прикмети, точно заведе цього року щура, як мінімум.

2. Мандариновий бум

Мандарини – це один з самих головний атрибутів Нового року. Ми звикли класти ці цитруси у великі чаші, вішати за ниточку на ялинку вдома, розкладати їх під зеленою красунею, щоб діти, граючись, могли взяти мандаринку і з'їсти. А тим часом в Китаї є традиція: коли ви йдете в гості на Новий рік, ви повинні подарувати господарям 2 мандаринки. Пояснюється це тим, що на китайській мові вираз «2 мандаринки» дуже співзвучний слову «золото». З чим пов'язана наша, північна любов до південних фруктів, важко сказати: чи то яскраво-оранжевий, життєрадісний колір, чи то апетитний аромат, що бадьорить, чи то китайська прикмета. Але мандарини – це традиція.

3. По кишенях гроші!

За годину до Нового року хтось з гостей обов'язково згадує, що в бій курантів потрібно затиснути в кишені гроші. Один хапається за гаманець, інший за скляні банки з пшоном на кухні, де заховані заощадження, а третій за книгу з конвертом. І ми чомусь віримо, що чим більшу валюту затискатимемо, тим більше грошей буде в наступаючому році.

Мабуть, гроші – настільки хворе для нас питання, що є ще одна прикмета: можна в новорічну ніч розкидати по квартирі гроші – можна в подушки покласти, можна підлогу монетами всіяти, можна в залі гірляндами розвісити. Говорять, що допомагає. Отже гроші при собі в Новий рік прагнуть тримати більшість, навіть не дивлячись на глобальні витрати.

4. З улюбленими людьми на весь рік

Говорять, що в якому товаристві зустрінеш свято, з тими і спілкуватимешся весь рік. Саме тому ми прагнемо в свято навколо себе зібрати найближчих, улюблених і дорогих людей. Що зробити, це не тільки приємна атмосфера в Новорічну ніч, але і, на наш погляд, відмінна гарантія того, що на майбутній рік наше коло спілкування вже приблизно намічене.

5. Покупка із знижкою

Мабуть, не випадково жінки люблять новорічні знижки. Це не тільки економія, але ще і моральне задоволення. Немов в генах у нас закладена любов до розпродажів. А між іншим, ще в старовину була прикмета, що якщо в перший день нового року торговець віддасть товар дешево, то весь рік буде вдала торгівля. Значить, магазини з одягом не просто розпродають старі речі, але і слідують прикметі ще пару тижнів. В цілях вдалої торгівлі весь наступний рік.

6. А на столі

У цю святкову ніч хочеться поїсти всього-всього у великій кількості, особливо екзотичного і незвичайного. Саме тому на новорічному столі завжди багато страв, починаючи з м'ясних блюд і закінчуючи фруктами. Єдина річ, яка не підходить для торжества, – це краби, раки, омари. Існує прикмета, що з'їси на Новий рік ракоподібних – задкуватимеш весь рік, повертаючись до колишніх проблем.

І чим більше різноманітнішим буде наш стіл, тим кращим і вдалішим буде рік.

7. Феєрверки

Який же Новий рік може обійтися без феєрверків і бенгальських вогнів! Під дзвін курантів ми піднімаємо келих шампанського в правій руці, а в лівій руці тримаємо паличку, що світиться і іскрить, викреслюючи нею в повітрі фігури. Така традиція пішла ще з часів Русі, коли в будинок заносили вогонь як символ діяльного життя у вигляді засвіченої свічки, щоб наступний рік був плідним.

Перед вами деякі наші прикмети і новорічні традиції. Вірити їм чи ні, дотримуватися чи ні – справа ваша. Проте навіть якщо щось із запланованих справ не виходить – не турбуйтеся і не сприймайте як трагедію. Головною нашою установкою повинна бути весела зустріч Нового року.


Еще смотрите: