Новорічні традиції у світі


У Стародавньому Єгипті Новий рік святкували під час розливу річки Ніл (приблизно в кінці вересня). Іще з часів вивчення історії за шкільною партою знаєте, що це явище мало велике значення, адже саме завдяки йому в засушливій пустелі поростали й достигали злакові.

У Стародавньому Єгипті Новий рік святкували під час розливу річки Ніл (приблизно в кінці вересня). Іще з часів вивчення історії за шкільною партою знаєте, що це явище мало велике значення, адже саме завдяки йому в засушливій пустелі поростали й достигали злакові. Під час святкування Нового року статуї бога Амона, його дружини та синів ставили в човен, який плавав Нілом упродовж місяця. Ці подорожі супроводжувалися співами, танцями та забавами.

У Вавилон це свято приходило навесні. При цьому цар і його свита залишали місто на кілька днів -- і народ забавлявся досхочу, робив усе, що йому заманеться. Повернення еліти у столицю означало завершення розваг, люди поверталися до щоденної праці. Щороку в такий спосіб люди розпочинали життя спочатку.

Протягом тривалого часу римляни святкували Новий рік на початку березня, аж поки Юлій Цезар не ввів новий календар (Юліанський). Відтак Новий рік почали зустрічати 1 січня. Місяць січень (ianuarius --лат.) було названо на честь римського бога Януса (дволикого). Один лик Януса був повернений до минулого року, другий -- до наступного. Саме свято називали "календами", тоді люди прикрашали будинки і дарували одне одному подарунки й монети із зображенням дволикого Януса. Урочистості тривали кілька днів.

Перси на Новий рік дарували один одному яйця -- символ продовження роду.

Кельти, жителі Галлії (територія сучасної Франції і частина Англії), зустрічали це свято наприкінці жовтня. Називали його Samhain від summer's end (кінець літа). При цьому прикрашали помешкання омелою, аби вигнати привидів, оскільки вірили, що саме того дня душі мертвих приходять у гості до живих.

Тепер

Японія святкує весело, як Європа, і бучно, як Латинська Америка. Ялинки привозять з Європи та прикрашають екзотичними рослинами, які ростуть на островах.

Темпераментні італійці намагаються розрахуватися з усіма боргами. А ще напередодні Нового року з вікон будинків летить купа непотребу -- так італійці проводжають старий рік.

В Індії на Новий рік треба влучити у паперового змія стрілою, яка горить. Коли змій запалюється, свято вважають відкритим.

У Судані це свято годиться зустріти на березі Нілу -- тоді обов'язково здійсняться всі бажання.

На Кубі перед приходом Нового року весь посуд, який є в помешканні, наповнюють водою, а після півночі рідину виливають просто на вулицю.

В Австралії влаштовуються шоу з полінезійськими танцями. А ще гарною забавою є прогулянка скляним тунелем, прокладеним у воді -- так можна роздивлятися мешканців підводного світу.

У Латинській Америці зустріч Нового року супроводжують карнавальні дійства, театралізовані вистави із залученням якнайбільшої кількості людей


Еще смотрите: